Blog > Komentarze do wpisu

"Uwolnij swój biust - uwolnij swój umysł"

Pogoda ostatnimi dniami dopisuje, coraz częściej na ulicy można spotkać skąpo ubrane kobiety oraz mężczyzn bez koszulek. Nie możemy narzekać na brak słońca, także panowie topless nikogo nie dziwią. Tu pojawia się pytanie: czy któraś z Was była kiedyś zazdrosna o "prawo" mężczyzn do chodzenia po ulicy bez górnej części ubioru? Uważałyście to za jawną dyskryminację?

Otóż mieszkanki Nowego Jorku najwyraźniej tak.

Policja w NY została ostatnio poinstruowana, że kobiety przechadzające się bez koszulek, staników i wszelkich zakrywaczy górnych partii ciała nie mogą być za to aresztowane, a gdy przyciągną uwagę tłumu, należy nakazać gapiom rozejście się.

Takie prawo wywalczyły sobie kobiety po aferze z 1992 roku, kiedy niejakie Mary Lou Schloss i Ramona Santorelli wygrały sprawę w sądzie, twierdząc, że aresztowanie ich z powodu odsłonięcia piersi publicznie jest dyskryminujące. W 2005 Jill Coccaro pozwała miasto na 29 tys. dolarów za areszt z tego samego powodu i wygrała po przytoczeniu wyniku z 1992 roku.

W 2007 roku zaś organizacja Go Topless (tu przytoczę jej opis: narodowa organizacja wspierająca równouprawnienie w bezkoszulkowych prawach) ustanowiła Go Topless Day. Dziesiątki kobiet urządza protesty topless w 30 miastach USA, krzycząc "Free your breast! Free your mind!" (Uwolnij swoje piersi! Uwolnij swój umysł). Żeby to uatrakcyjnić puszczana jest piosenka "Let 'em breathe" - "Pozwól im oddychać" do melodii Beatlesów.

W moim odczuciu bardziej przypomina to demonstrację dzieci-kwiatów i chociaż latem często chodzę w króciutkich szortach i bikini lub opasce na biust, mimo poparcia ze strony wielu mężczyzn wciąż wolałabym korzystać ze swojego "gorszego" prawa do zakrywania piersi :)

A jakie jest Wasze zdanie? Dobrze uargumentowana walka o równouprawnienie czy nadmiar wolnego czasu i ujednolicanie płci? 

źródło: http://www.policymic.com/articles/42359/topless-women-in-public-not-breaking-the-law-says-nypd

niedziela, 19 maja 2013, ametyst89

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Shiwona, *.tktelekom.pl
2013/06/14 17:48:31
Ja, jako posiadaczka niewielkich piersi wstydzę się chodzić z odkrytymi wśród tłumu nieznajomych. Tak, wstydze się ich, ale je akceptuję. :)
-
Gość: Wioleta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/06/15 21:24:04
Szczerze, wcześniej się nad tym nie zastanawiałam ale przyznaję, zakaz chodzenia bez bluzek zalatuje mi dyskryminacją. Gdyby to nie było zabronione najprawdopodobniej nie odważyłabym się jednak tak spacerować ale dobrze wiedzieć, że jest wybór ;) Szczególnie w takie upały.
-
Gość: a, *.alfanet24.pl
2014/01/09 15:12:47
b
-
Gość: niebanalny, *.dynamic.vectranet.pl
2014/05/18 22:41:21
Jeśli kobiety mają na to ochotę, to ja osobiście nie mam nic przeciwko. Piersi czy to małe czy duże są symbolem kobiecości, ogólnie są piękne więc ...
-
Gość: niebanalny, *.dynamic.vectranet.pl
2014/05/18 22:42:02
Jeśli kobiety mają na to ochotę, to ja osobiście nie mam nic przeciwko. Piersi czy to małe czy duże są symbolem kobiecości, ogólnie są piękne więc ...