Płaska mentalność

piątek, 13 listopada 2009

Powiedział kiedyś Albert Einstein:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

No i niegłupio całkiem powiedział. Za to mój kolega zwykł mawiać, że idiotów na świecie nie ma wielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że zawsze na nich trafiasz.

Korzystając z internetu narażamy się na wpływ głupoty w sposób szczególny, albowiem jest to wystarczająco silne medium, by ci sprytnie porozstawiani idioci mogli z niego skorzystać. No i korzystają. W odmętach sieci znajdują się różnorakie artykuły o biustach kobiecych, głupie, te mniej głupie, te głupsze, a i te całkiem mądre. Tych ostatnich na popularnych stronach jest chyba najmniej, lub jest tak jak z tymi idiotami – te głupie są sprytniej rozmieszczone. W każdym razie – ostatnio moja szczęka zaliczyła bliski kontakt z podłogą dzięki temu:

Co ma wielkość biustu do... inteligencji kobiet?

To nie pierwsze takie sformułowanie, wiążące rzeczy ze sobą kompletnie niezwiązane, aczkolwiek tym razem w nietypowy sposób. Zazwyczaj spotykamy się z niesłuszną skądinąd implikacją, że duży biust => małe IQ. Oczywiście, każda z nas wie, że to bujda na resorach jest, ale jak widać, ktoś miał jednak wyjątkowo źle dobrany stanik, skoro powstał ten artykuł :)

Kobiety z większym biustem są bardziej inteligentne od pań z mniejszymi piersiami - wynika z ostatnich badań amerykańskich naukowców.
Tymże mocnym twierdzeniem zaczyna się artykuł. Co na potwierdzenie tej teorii?

To przez wyższy poziom hormonów żeńskich, które przyczyniają się do poprawy rozwoju mózgu - pisze "Singapore Sin Chew Daily".
Jeśli ten artykuł pisał jakiś mężczyzna, to w popisowy sposób strzelił sobie w stopę, wydając niezbyt pochlebne świadectwo swojemu gatunkowi, który tych hormonów żeńskich posiada zasadniczo mniej, niż gatunek kobiecy.
A teraz konkurs dnia! W puli nagród lizak czupaczups, odbiór nagrody – osobisty w Łodzi. Wymienić jak najwięcej czynników mających wpływ na rozmiar biustu i wyjaśnić, dlaczego ilość żeńskich hormonów niekoniecznie jest tym najważniejszym :)

Badanie przeprowadzono wśród mieszkanek Chicago. Panie w czasie eksperymentu podzielono na pięć grup, w zależności od wielkości biustu.
Szkoda, że nie dowiemy się, na czym polegały badania ;( Z artykułu wynika, iż miały one charakter statystyczny, a jedynym podsumowaniem na ten temat mógłby się popisać Benjamin Disraeli:

Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa i statystyki.

Te kilka zdań (szumnie nazwałam je artykułem, choć to niezdrowa przesada) zawiera sobie całkiem nieprawdziwych informacji, mających na celu szokować. Szoku nie ma, za to jest wstyd i żenada dla osób, które takie perełki w internecie zamieszczają.

Leela7, dzięki za podrzucenie linka :) Wersja jpg artykułu, na wypadek gdyby zaginął, znajduje się TUTAJ.

---------------------

Na Small Cup dodałam nową funkcjonalność - ostatnie komentarze. Jeszcze nie wymyśliłam, jak przesunąć je wyżej :)